1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
larisa86 [58]
3 years ago
7

If the cost of those white tiles are $ 3.50 what is the unit cost per white

Mathematics
1 answer:
ryzh [129]3 years ago
7 0

Answer:

how many tiles are "those" bc you cant figure it out without that info sorry.

Step-by-step explanation: y

You might be interested in
Please Answer below!!!
anastassius [24]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Sara drives 72 miles on 3.2 gallons of gas. She uses this information to calculate how many miles per gallon she can drive. Usin
nordsb [41]

Answer:

276.75 miles

Step-by-step explanation:

12.3/3.2 × 72 = 276.75 miles

8 0
3 years ago
WILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT NOT TOO HARD JUST IN A RUSH!!!!!
STALIN [3.7K]

Answer:

22.5

Step-by-step explanation:

If you divide y/x each ticket costs $2.5, so multiply 2.5x9 and that's your answer. :)

3 0
3 years ago
I am a 4 digit number larger than 2,500. No two of my digits are the same. The product of the thousands digit and the hundreds d
gulaghasi [49]

Answer:

After 5 minutes of hitting my head on a wall I found your answer... 3256

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
You open a drink stand where you sell coffee and hot chocolate. You sell coffee for $1.80 and hot chocolate for $3.15. At the en
Usimov [2.4K]

Answer:

c = 69 and h = 51

Step-by-step explanation:

You will need two different equations here

use variable c as coffee and variable h as hot chocolate

c + h = 120

1.80c + 3.15h = 284.40

By moving variables, you can alter the first equation

h = 120 - c

Now insert this into the second equation

1.80c + 3.15(120 - c) = 284.40

Multiply

1.80c + 378 - 3.15c = 284.40

Subtract the c

-1.35c + 378 = 284.40

Subtract 378 from both sides

-1.35c = -93.6

Divide both sides by -1.35

c = 69

Then plug into the first equation

69 + h = 120

Subtract 69

h = 51

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A rental car costs $65 for one day plus and additional fee costing $0.35 a mile. What is the cost for renting a car for one day
    11·1 answer
  • 5>r-3 I need help with this
    15·2 answers
  • Solve this quadratic equation using the quadratic formula x^2 + 8x - 5 = 0
    8·1 answer
  • Bryce has 100 beads he has 4 friends how many beads does his friends get?
    14·2 answers
  • Choose the correct description of the graph of the inequality x-3 is less than or equal to 5.
    5·1 answer
  • Please help me answer this !
    15·1 answer
  • Find the value of x and y in the triangle below.<br><br> Value of X:<br> Value of Y:
    10·1 answer
  • What is 0.9380 to two significant figures please help it's an exam ​
    5·1 answer
  • B=<br> Round your answer to the nearest hundredth.<br> с<br> B<br> ?<br> 2<br> 9<br> А
    9·1 answer
  • Please I really need help, and please don't try and play me becasue someone just put the wrong answer and juked 70 of my points
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!