700 - 100 =600 she spent $600 worth of monthly payments. if there is 12 months in a year then 600 ÷ 12 = 50 so she spent $50 a month.
This is your answer, good luck buddy
Howdy!
To do this we first have to find the unit rate of 2,600.
2,600/4=650 each week. Then, we just multiply 650x20, with 20 being the number of weeks.
650x20=13,000<---Answer
-Seth
Answer:
To run one lap Lin takes 1.6 minutes.
Step-by-step explanation:
To find this answer you would do 8 divided by 5. Always remember when dividing time goes first unless the instructions / directions / your teacher says differently. So, when you do 8 divided by 5 the answer you get is 1.6, and there is your answer. Also to check your answer you can do 1.6 times 5, and you get 8, so you know that 1.6 is the correct answer.
Answer:
add them
Step-by-step explanation:
you have to add them all up because it says find the range