Just add Vickie and Hannah's scores together. Simple addition problem. You end up with 3056+1686=4742.Final answer is 4742 points.
Answer:
C. $0.19/ounce
Step-by-step explanation:
We know that 16 ounces = 1 pound but we have 5 pounds,
So, we do 5 times 16.
We get 80 (ounces) and we divided ounces by total cost ($15.25)
We get our answer:
$0.19/ounce
Answer:
2x=-4
x=-2
Step-by-step explanation: