1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IrinaVladis [17]
3 years ago
11

PLZ HELPPP

Mathematics
2 answers:
Setler [38]3 years ago
5 0

Answer:

y = -5x + 2

Step-by-step explanation:

PolarNik [594]3 years ago
3 0
The correct answer is A.
You might be interested in
Can someone please answer question number 7 with explanation ❤️
Ulleksa [173]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

you have to find the hole volume of the other shapes.

7 0
3 years ago
Write a unit rate for the situation. $1.98 for 6 bananas
USPshnik [31]
A unit rate is when you find a rate when one variable (or value) is equal to one.

Let's find the unit rate for the price of the bananas. 

1.98/6= 0.33

It is 33 cents for one banana. That is the unit rate. 

I hope this helps!
~kaikers
4 0
3 years ago
Please help me !! pls pls pls
frutty [35]

Answer:

aas congruence postulate

6 0
2 years ago
Solve for y. show work. 4(y+3)−2y+7
olga_2 [115]
Dude I don’t feel like working
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much greater is 100 than - 100
SCORPION-xisa [38]

100 it's like the absolute value

6 0
3 years ago
Other questions:
  • twelve less than four times some number n is at least three more than the number. What values are possible for n?
    12·1 answer
  • The following data represent scores on a pop quiz in a business statistics section. Suppose the data on quiz scores will be grou
    11·1 answer
  • In triangle ABC, AC =24, the measure of angle A = 30 degree , and the measure of angle B = 45 degree . Find the area of this tri
    15·1 answer
  • What is 8x squared plus 2x
    10·2 answers
  • Edward bought 2 Xbox games and 3 Playstation games for $210. Let x represent the Xbox games and y represent the Playstation game
    8·1 answer
  • I need 1-3 help me!!
    10·1 answer
  • BEWARE OF THE BOTS
    5·1 answer
  • Write each power as a proudct of the same the factor. Then find the value of 5^5
    13·2 answers
  • What is the total cost of a 12 dolllar 50 cent item plus 6 percent sales tax?
    13·1 answer
  • I need the answer asap. Pls help
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!