1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rosijanka [135]
3 years ago
11

3/10 divided by 5 2/3

Mathematics
1 answer:
Sauron [17]3 years ago
6 0

Answer:

0.05294117647

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help me please if you can tell me the answer​
Lady_Fox [76]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 45 multiplied by 5x9 divide by 5x3 add 67 and divide it by 7. What is the answer! ASAP!
Anarel [89]

Answer:

28.857

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the length of overline CD to the nearest tenth ? 10.3 units
notsponge [240]

Answer:

It rounds to 10, since it's under 5.

Step-by-step explanation: Please brainliest!

3 0
2 years ago
Find the slope of the line 7x+4y=10
Fittoniya [83]

Answer:

The slope is -7/4

Step-by-step explanation:

∵ 7x + 4y = 10

∵ y = mx + c ⇒ where m is the slope of the line

∴ Re-arrange the equation

∴ 4y = 10 - 7x ⇒ ÷4

∴ y = 10/4 - (7/4) x

∴ y = 5/2 - (7/4) x

∴ The slope is -7/4

3 0
3 years ago
What is the slope of the line below?
Dominik [7]
Up two over one so the slope is 2
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help please and fast what is 3 1⁄8 − 1 7⁄8 =
    14·2 answers
  • I need to know 3b. It ask to find the inverse of Numliters and call it temp
    14·1 answer
  • Find the distance between (16, 0) and (0, 12)
    5·1 answer
  • If each person drink 8 ounces of cranberry juice how much cranberry juice is needed
    11·1 answer
  • I NEED HELP PLEASE SOMEBODY HELP
    5·2 answers
  • If Hector is 8 years old and Mary is 3 years old how old will Mary be when Hector is 16
    5·1 answer
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • If someone gave you 100,000$ dollars, what would you spend it on, and why?
    11·2 answers
  • Total tax: 0.05(50 + 40)
    9·1 answer
  • HELP ME PLEASE :( FASSSSTTT
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!