1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rzqust [24]
3 years ago
13

- 19.8=x over 1.8 what’s the answer

Mathematics
1 answer:
mezya [45]3 years ago
6 0
X would be equal to -11 Im pretty darn sure
You might be interested in
The price of oranges went from $.90 per lb to $1.20in five years.find the rate of change of the price of oranges.
kiruha [24]
1.20 - .90 = .30

.30 / 5 = .06 (Same as 30 / 5)

The price of a pound of oranges went up by 6 cents per year.
4 0
3 years ago
Which region has the greater need for new wells?
wariber [46]
A because they have a higher average
5 0
3 years ago
What is a simpler form of each product? (3m + 4)2
Usimov [2.4K]
6m+8
This is because you have to distribute (multiply) the 2 to each number inside the parentheses.
Hope this helped!
4 0
3 years ago
What number is an outlier for the given data?
EleoNora [17]

Answer:

34!

Step-by-step explanation:

because there is double 34!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify. 16 – 7 – (–4) + 12 A. –7 B. 17 C. 25 D. 39
alexandr402 [8]
1)  16-7+4+12
       =25
so the answer is C
hope it helps
6 0
3 years ago
Other questions:
  • 9,443 the 4 in the tens place is blank the value of the 4 in the hundreds place
    11·1 answer
  • Sajia has 30 Books in her library. she sold 9 books at the thrift store on Saturday. Write and solve and inequality to determine
    8·1 answer
  • the expected dividend next year is 1.30 and dividends are expected to grow at 5% forever. if the discount rate is 10% what is th
    9·1 answer
  • The minimum size of a photo book ordered through a website is 6 pages. The website charges $1.70 per page for the first 6 pages.
    8·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $3.05 for 6 muffins what is the price per dozen
    7·1 answer
  • Solve for Y 5x-3y=18
    9·2 answers
  • At midnight, the temperature was
    11·1 answer
  • What is the area of this trapezoid? units 2
    6·2 answers
  • Four students each contribute $12 to buy a pizza, salad, and large soda. How much would each student pay if two more students al
    11·1 answer
  • compute the projection of → a onto → b and the vector component of → a orthogonal to → b . give exact answers.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!