Answer:
8.64
Step-by-step explanation:
Answer:

Step-by-step explanation:
We have given that melissa used 4 cups of sugar to bake 54 cookies.
That means 1 cup of sugar will be used to bake
by unitary method
We have to find the ratio of cups to the cookies
We are using 1 cup of sugar
And cookies will be 
Answer:
25%
Step-by-step explanation:
There are 3 shaded and there are 12 in all, 3 is 25% of 12
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96