1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kipiarov [429]
2 years ago
13

The cost for a pack of 8 padlocks is 19.20. Find the unit price in dollars per padlock. if necessary, round your answer to the n

earest cent.
English
1 answer:
Brut [27]2 years ago
3 0

Answer:

$2.40 per padlock

Explanation:

19.20 divided by 8=2.4 or 2.40

You might be interested in
But he which bore my letter, friar John, was stay’d by accident, and yesterday returned my letter back. Based on these lines, wh
mars1129 [50]

John played the victim

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A study plan should include setting up a study area, establishing a study schedule, and _____.
balu736 [363]
D. Keeping a study notebook
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Drag the word into the box that most accurately completes the sentence.
LekaFEV [45]
I think it is D preplanning. Hi
6 0
2 years ago
Anne is an emotional person. Point to two places in the reading (pp.50-75) where she is highly emotional.
Zanzabum

Answer:

What's the reading though could you attach the reading with your question please. Thx

Explanation:

5 0
2 years ago
Como ago un essay <br><br>me alludan porfavor ​
n200080 [17]

Explanation:

can you say that in English

7 0
2 years ago
Other questions:
  • When writing an instructional manual, it is important to
    6·2 answers
  • Texas is the number one state when it comes to the death penalty. However, there are citizens who are not in favor of the death
    14·1 answer
  • What is meant by “complex sentence”?
    11·1 answer
  • What does the author need to tell the reader in order to create suspence
    9·1 answer
  • A toaster oven costing $130 offers an extended warranty for 25% of the purchase price. If the local repair shop will fix a toast
    11·2 answers
  • What does Shelley mean by the question in line 27 of "Song to the Men of England"?
    14·1 answer
  • Study the timeline above. It provides the year in which each artist began working at the lowa state far Acaording to the timelin
    8·1 answer
  • Can someone do this! 15 points
    9·1 answer
  • How did fabric merchants use magnifying lenses?
    8·2 answers
  • Why is it important to budget enough time to take high quality notes with SQRW?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!