If u tell me the solution's like are u evaluating or what, which method is it i can tell u the answer <span />
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
3,510
913=117
11730=3,510
3,510
Answer:
A) 5/6
B) -67/30 (or) -2 7/30
A) -9/2 (or) -4 1/2
Step-by-step explanation:
A) 2/3(5)-5/2=3 1/3-5/2 = 10/3-5/2 = 20/6-15/6= 5/6
B) 2/3(2/5)-5/2= 4/15-5/2 = 8/30-75/30 = -67/30
A) 2/3(-3)-5/2=-2-5/2= -4 1/2
Answer:
the third one has a 2 acute angles 2 abuse angles and the x value is 110
Step-by-step explanation
the x value has to be bigger then 90 degree angles because it is a abuts angle and the 57 angle is a acute angle