1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Quadrant one
Hope this helped
Answer:
5.5 miles
Step-by-step explanation:
2.35 + 3.15 =5.5
Ummmm................... I think you need to stick to the guidelines
<span />
We notice that the upper trapezoid is symmetric to the lower one & the line of symmetry should be a horizontal line (mirror line) where any point of the upper vertices should be at equal distance (perpendicular) with the related vertices of the lower one from this horizontal line:
Note that QQ" =4 units, Hence the line of symmetry is the perpendicular to QQ' at 2 units