Answer:
y=-x+3
Step-by-step explanation:
rise/run
-1/1
-1
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Hope this helps you:)
F(x) = 12/(4x+2)
x = -1
f(-1) = 12 / [4(-1)+2]
f(-1) = 12 / (-4+2)
f(-1) = 12 / -2
f(-1) = -6
A secant line always contains a chord.