Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
1:1, because there’s a same number of both !
Answer:
4- -1=3
Step-by-step explanation:
7. m=3 (4,-1)
do the () inside first so
4- -1 = 3
hope this helps for number 7
A^2+b^2=c^2
24^2+b^2=26^2
576+b^2=676
-576. -576
b^2=100
Answer:
55
Step-by-step explanation:
CBZ+ZBA=CBA
x=6
9(6)+1=55