1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Finger [1]
3 years ago
10

7/8(−32−48x)+36=23(−33x−18)−10x Please Help

Mathematics
1 answer:
Xelga [282]3 years ago
3 0
I hope I can help! :)

Answer:

-422
-------
727

Have a great day/evening/night! :)
Let me know if you have any additional questions!
-Kappifilms

You might be interested in
PLEASE HELP I NEED THIS QUICK IM SO STUCK.<br>​
Marat540 [252]

Answer:

I think it is D.

Step-by-step explanation:

The bottom is pounds so it's 1 pound. The cost is $4 as the unit price it would be 1 pound/ 4 dollars. You put money on top so yeah... I'm really sorry if it's wrong.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What's the answer..............
ruslelena [56]
Aye the Answer is D ~hope that helps :)

7 0
3 years ago
Jasmine is 12 years old. Her father is three times older. How old is Jasmine’s father?
Alenkinab [10]

Answer:

36

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A pool holds 19,900 gallons of water. There are two
Vaselesa [24]

Answer:

396010000

Step-by-step explanation: You multiply 19,900 * 19900 because there are 2 pools and you will get your answer

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A valet has 34 cars to park in a rectangular array, what are tge different ways the valet could park the cars
MrMuchimi
17 by 2 because 34 divided by 2 is 17
8 0
3 years ago
Other questions:
  • A package weigh 4.25 kilograms .how many grams does the package weigh
    14·2 answers
  • The temperature was very cold. Then the temperature doubled. Then the temperature dropped by 10 degrees. Then the temperature in
    5·2 answers
  • Hey I need help on 4 questions it would mean a lot to me if you answered them all
    5·1 answer
  • Write a fraction greater than 1 for 2 using 3 as the denominator .​
    12·1 answer
  • Katherine paid $25.56 for12 gallons of gasoline. What is the price per gallon of gasoline? per gal
    6·1 answer
  • Please solve with working
    10·1 answer
  • Which statement is true about the sign of a quotient? Check all that apply.
    13·1 answer
  • Help please I’m going to be in big trouble
    5·2 answers
  • Tionna's car expenses include car insurance and fuel. Tionna's parents agree to pay a certain percent of her car expenses. The c
    8·1 answer
  • Four students were asked to write a ratio equivalent to - Their answers are
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!