1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nasty-shy [4]
3 years ago
7

When a number is a multiple of 6 what are the possible values for the ones digit

Mathematics
2 answers:
Andreas93 [3]3 years ago
4 0
It might be 3 hope i help
alukav5142 [94]3 years ago
4 0
It’s one ................
You might be interested in
Alex bikes 2 3/4 miles. Then, she runs 1 2/4 miles. The distance she bikes is how many times the distance she runs?
Svet_ta [14]

Answer:

1.83 times

Step-by-step explanation:

Take the distance biked divided by the distance run.

2 3/4 / 1.5 = 1.83 times.

This means that Alex biked 1.83 times more than the distance she ran.

If this answer is correct, please make me Brainliest!

4 0
3 years ago
A small box can hold 5 chocolates and a big box can hold 12 chocolates. A factory produces 600 chocolates and packs them into bo
stepan [7]

Answer:

Answer to B - 20

480 + 96 = 600

Step-by-step explanation:

12 x 40 = 480

5 x 4 = 20

3 0
3 years ago
why is my teacher like this she calls on me i was answering and she said well thats is wrong i am emailing your parent later tod
Natali [406]

Answer:

bestie get out of there :)

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
I need to show work please i need help
stellarik [79]

Answer:

I am going to give this to someone and see if they can help!

Step-by-step explanation:

6 0
4 years ago
A candy manufacturer says on its web site that it wants to reach a 60 : 40 consumer taste preference for new products.What do yo
kenny6666 [7]
First of all, it is a ratio. I know that for a fact, but not very sure about the candy part. What I think it means is that they are comparing two types of candy.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Connor has a collection of dimes and quarters with a total value of $6.30. The number of dimes is 14 more than the number of qua
    6·1 answer
  • The kindergarten teacher wants to divide 1/2 of her classroom into 5 equal sections for stations
    5·2 answers
  • 50 POINTS PLEASE HELP ME!!!!!!!! HURRY!!!!<br><br> 17. Evaluate<br><br> 6!<br><br> 8P5<br><br> 12C4
    12·1 answer
  • Simplify 3/4(1/2x-12)+4/5
    14·1 answer
  • F’(x)= 1+3 square root x f(9)=68
    7·1 answer
  • True or false: 3x^2+5x^3=8x^3
    10·1 answer
  • A 2 lb bag of sunflower seeds cost $1.29. Find the unit price. If needed
    9·1 answer
  • Select the correct figures.<br> Choose the solids with approximately equal volumes.
    6·2 answers
  • What is the answer to this question
    5·1 answer
  • Geometry: fill in the blanks (ASAP! It’s urgent)
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!