1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LekaFEV [45]
3 years ago
14

Use a double number line to solve. Gabe collects model train and planes. He has 2 trains for every 5 planes. If Gabe has 25 plan

es, how many trains does he have? [Type your answer as a number.]

Mathematics
1 answer:
Katarina [22]3 years ago
3 0

Answer:

The answer is 10



You might be interested in
Please ASAP.<br> Find the value of u.
shusha [124]

Answer:

The answer is B 62

Step-by-step explanation:

I just divid 124 by 2

5 0
3 years ago
Allen has $10 to spend. He bought a sandwich for
Natasha2012 [34]

Answer:

MY friend the anwser is A  I hope this will help plz mark me brainliest

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Estimate 12.56+12.69 using front-end estimation.
marissa [1.9K]
<span>12.56+12.69 = 12.60 + 12.70 = 25.30

answer

</span><span>A. about $25.30</span>
5 0
4 years ago
(4x2 + 7x - 4) + (x2 - 7x + 14)
fomenos

Answer:

4+7x

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Determine the value of y, if x is 6.<br> y = |x|-1<br> Answer:
Karolina [17]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation then solve
    5·2 answers
  • If (4x+7)÷5=58,,,soo then x= A) 12.75 B) 1.15 C) 74.25 D)70.75 what's the answer guys
    15·1 answer
  • Which relationship describes angles 1 and 2?
    14·1 answer
  • Hunter throws a basketball in the air with an initial velocity of 40 feet per second. He throws the basketball from a height of
    8·1 answer
  • Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
    12·1 answer
  • Y=2x^2+5 when x=4... Help
    14·1 answer
  • The product of the difference of x and 3 and 4
    6·1 answer
  • Orthopedic surgery students compared two types of spinal surgery to determine if patients were able to return to their active li
    12·1 answer
  • Help please :) im not too good at math aha
    13·1 answer
  • When using substitution to solve systems of equations that have no solution or indefinitely many solutions, the variable terms a
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!