1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natalija [7]
3 years ago
10

(01.04 LC)

Mathematics
1 answer:
Sophie [7]3 years ago
3 0

Answer:

Here you go

4x2 − 13x + 14

Hope this helps



You might be interested in
Find x. Round your answer to the nearest tenth of a degree and show work.
Troyanec [42]

Answer:

35.0

Step-by-step explanation:

14+21 equals 35 and then round to the nearest tenth of a degree and came up with 35.0.

7 0
3 years ago
Which point on the graph shows the price of 2 ounces of medicine? Use the formula y=2x to find y when x is 2 .
Rufina [12.5K]
The price of 2 ounces of medicine is $4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hows your day going:D?
kenny6666 [7]

Answer:

yes.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Margret is inviting 3 friends to a party. If each friend will get 8 cookies and each box has 6 cookies, how many boxes does Marg
Alisiya [41]

Answer:

Margret need to get 4 boxes of cookies.

Step-by-step explanation:

Total friends = 3

Cookies each friend will get = 8

Each box has cookies = 6 cookies

How many boxes does Margret need to get?

Total cookies will be= Total friends x Cookies each friend will get

Total cookies will be= 3 x 8 = 24

If one box has 6 cookies and we need total 24 cookies so, divide 24 by 6 to get number of boxes

Number of boxes = Total cookies/ number of cookies in one box

Number of boxes = 24/6

Number of boxes  = 4

So, Margret need to get 4 boxes of cookies.

3 0
3 years ago
13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not inclu
Lera25 [3.4K]

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

4 0
2 years ago
Other questions:
  • A teacher let her students grade their math quizzes. •Jon wrote 13 out of 18 •Jim wrote .7 (repeated .7) •Joe reduced his to 5/6
    5·2 answers
  • Given the box plot, Which of the median and mean will best describe of the center?
    12·1 answer
  • Use the distributive property -7(-2x+u-2)
    6·2 answers
  • Of the cartons produced by a​ company, ​% have a​ puncture, ​% have a smashed​ corner, and ​% have both a puncture and a smashed
    9·1 answer
  • Answer for -9k - 8k ???
    5·2 answers
  • What is a unit rate $140 for 18 ft.²
    11·1 answer
  • Clare is 5 years older than her cousin.
    9·2 answers
  • Can someone help me please​
    8·2 answers
  • Calvin digs a hole at a steady rate of 1(1)/(3) feet every hour.
    9·1 answer
  • Look at the picture below thank you
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!