(22,12) m=4
y=mx+b
12=4*22+b
12=88+b
subtract 88 from each side
b=-76
y = 4x-76
subtract 4x from each side
-4x+7 = -76
Choice A
Answer:
B or D
Step-by-step explanation:
best bet is B
Answer:
A, 0.29
Step-by-step explanation:
Since 16 ounces cost 4.69, 1 ounce costs 4.69 divided by 16. This is roughly 0.29, which would then be A.
Answer:
b
Step-by-step explanation:
because it is -2 four times and if you do -2 ×4 you get -8. hope thid helped
Answer:
(3x - 1)(4x - 3)
Step-by-step explanation:
separating terms it will look like this
(3x - 1)(4x - 3)
when multiple each numbers you will see it will form up as 12x^2 -13x + 3