1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rama09 [41]
3 years ago
9

Help me please HElp me please!?

Mathematics
2 answers:
Pie3 years ago
6 0
1.26\cdot10^{-3}-7.003\cdot10^{6}=1.26:10^3-7.003\cdot10^6=\\\\=1.26:1,000-7.003\cdot1,000,000=0.001260-7,003,000
lukranit [14]3 years ago
3 0
Its the last answer because you would move the decimal to the right three places 
You might be interested in
PLEASE ANSWER FAST! What is the base of a 30-60-90 triangle with a height of 12 yd?
Maslowich

Answer:

side opposite 30° angle (shorter leg) = 6 cm

 

 side opposite 60° angle (longer leg) = 6√3 cm

Step-by-step explanation:

I'm not 100% sure if this is right but if its wrong i am so sorry.

4 0
3 years ago
Brandon bought a book that originally sold for $18 on sale for 30% off. He paid a sales tax of 8%.
inysia [295]

Answer:

$13.61

Step-by-step explanation:

$18 * 70% = $12.60

$12.60 * 1.08 = $13.61

6 0
3 years ago
Here it is love please be quick:) thx again!!
saveliy_v [14]

Answer:

-3.1=x or x=-3.1

Step-by-step explanation:

Equation: 5.1=-3x-4.2

Adding 4.2 on both sides

5.1=-3x-4.2

+4.2    +4.2

Which equals:

9.3/-3=-3x/-3

Divide -3 on both sides:

-3.1=x or x=-3.1

Hope this helps!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
NEED HELP!!!!!!!!!!!
ehidna [41]

Answer:

g(-4)= -(-4)-2= 2

h(g(-4)) aka h(2)= 2(2)+3= 4+3=7

Answer is 7

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Sheila has 13 1/2 pounds of potato salad. She wants to divide the potato salad into containers, each of which holds 1 1 /4 pound
Fiesta28 [93]

Answer:

This means Sheila will need at least 9 containers (you need to round up to the next container).

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $18.96. What is the unit cost per tube of lip gloss?
    15·2 answers
  • Write each fraction in simplest form if the fraction is in simplest form write simplest form from 1-12
    12·1 answer
  • – Jack can paint a room in 9 hours alone. If Sara helps, they can do the job in 5 hours. How long
    12·1 answer
  • I need to know the whole process of this equation
    8·1 answer
  • If I'm making 82 dollars an hour how much did I make in 7 days
    11·2 answers
  • Binomial numbers, Stifel
    9·1 answer
  • If Measure of angle a is 155°, what is Measure of angle c?
    11·2 answers
  • Graph the circle (x+2)^2+(y-6)^2=9
    10·2 answers
  • URGENT plz help me will give brainlist
    13·1 answer
  • Sceenshot please answer it math problem
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!