1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Veseljchak
[2.6K]
3 years ago
5
From left to right the first 3 digits of a 4 digit number add up to 20 which digit could be in the ones place if the four digit
number is divisible by 3
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Anarel
[89]
3 years ago
7
0
Answer:
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
If 9 oz make 10 servings how many oz do I need to make 13 servings
Luden [163]
9/10 = x/13. Solve for x. X = 11.7.
Your answer would be 11.7oz. Hope this helps
4
0
3 years ago
There are 16 boys and 18 girls what is the probability of the boys name
ExtremeBDS [4]
is there more to this question
8
0
3 years ago
If 3 1/2 pounds of bananas cost $0.98, how much would one pound cost?
Yuki888 [10]
Divide .98 by 3 1/2. 3 1/2 in decimal form is 3.5 so .98 ÷ 3.5 = .28
So one pound of bananas would cost <span>$0.28</span>
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Freeeeeee pointssssssssssssss
Fofino [41]
Answer:
for what??
Step-by-step explanation:
5
0
2 years ago
Read 2 more answers
Is (2, 4) a solution of 2x – Ty < -10?<br> Choose 1 answer:<br> A<br> Yes<br> B<br> No
Dovator [93]
Answer:
b
Step-by-step explanation:
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
A ball is thrown from 4 feet off the ground with a vertical velocity of 30 feet per second. Write an equation to model the heigh
15
·
1 answer
What number can you multiply by π to get a rational number?
15
·
2 answers
Can someone please help me with this problem.??
12
·
1 answer
The population of a species of starfish in the Gulf of Mexico is decreasing at an exponential rate, A(t) = A0e(kt) . Five years
6
·
2 answers
4/3=-6e-5/3 solve for e
6
·
1 answer
To complete a train track, 66 wood ties are needed at one end, and 129 wood ties are needed at the other end. The track builders
9
·
2 answers
Please help ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
6
·
1 answer
Evaluate the expression right the answer in simplest form 2/5+2 1/6÷5/6
11
·
1 answer
Yuri purchased 8 trees to have planted at his house. The store charged a delivery fee of $5 per tree.
8
·
2 answers
⬛️ :blank divided by seven > 800
15
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!