9 : 2 = 18 : 4
As: 9 x 2 : 2 x 2 = 18 : 4
--------------------
36 : 8 = 18 : 4
As: 18 x 2 : 4 x 2 = 36 : 8
--------------------
72 : 16 = 18 : 4
As: 18 x 4 : 4 x 4 = 72 : 16
Answer:
for every 1 packet you get 10 plants
for every 1 pound there are 5 cups
Step-by-step explanation:
Y= 18x+35
Y is the total
X is the number of hours that was rented
Answer: Each pack of pencils cost $6.
Step-by-step explanation: Rosemary had $25 and was left with $1, so she spent $24 in total for four packages, therefore, you can divide $24 into 4 to find out the individual cost, which is $6.
Answer:
I think 53.334 ounces were added to dilute the lemonade