1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aleksley [76]
3 years ago
8

Add. (6v^2+6v+2)+(5v+7)

Mathematics
1 answer:
prohojiy [21]3 years ago
6 0
The answer is = 6v^2 + 11v + 9
You might be interested in
There are two racks with 40 towels per rack on Tuesday there were 30 on Wednesday 50 and on Thursday 25 what fraction on average
belka [17]

Answer:

,m,

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
kelly will roll a number cube labeled 1 to 6. what is the probability kelly will roll a number greater than 3?
guapka [62]

Answer:

%50

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jim has a bank account balance of −$15.46. As soon as he realizes this, he deposits $25.50 in the account.
k0ka [10]

Answer:

$10.04

Step-by-step explanation:

-15.46+25.50

equals

25.50-15.46

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PRAGYA PLEASE HELP ME! (y-3)(y+4)?
Gemiola [76]

Answer:

y^2+y-12

Step-by-step explanation:

Once again, FOIL is the way to go!

First, Outside, Inside, Last

y^2+y-12

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Anyone know? Help is appreciated! Will mark brainliest if correct!
serious [3.7K]
D. 6 is correct answer
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Brett took elevator A from the 6th floor to the lobby, the 0 floor. His nonstop tip took 9 seconds.
    9·1 answer
  • Find the range of the function f(x)=(x-2)^2+2
    7·2 answers
  • Write the standard form of the quadratic function whose graph is a parabola with the given vertex and that passes through the gi
    5·1 answer
  • What is the eighth term in the following sequence?
    14·2 answers
  • Four brothers each bought two hotdogs and a bag of chips at the concession stand.if the bag of chips was $1.25,and the total was
    5·1 answer
  • A person purchased a used Chevrolet
    14·2 answers
  • Plz help me with this plzzzzzzz
    13·1 answer
  • Answer question in image
    7·1 answer
  • 1. Sarah a 20-ounce jar of strawberry jam for $4.00. What is the unit price per ounce?
    10·1 answer
  • I do not understand this at all, can someone please help me with the steps in each question
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!