Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
dont take my word for it but
Step-by-step explanation:
x<-7
Answer:D
Step-by-step explanation:
.708333... so about .71
14+23+14=51
51 divided by 72=~.71
If a polynomial has more than one variable, then thedegree<span> of that </span>monomial<span> is the sum of the exponents of those variables. In this polynomial, 24xyz, the</span>degree<span> is 3 because the sum of </span>degrees<span> of x, y and z is 1 + 1 + 1 = 3. hope this helps :)</span>