1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nana76 [90]
2 years ago
10

Which compound sentences is not correct punctuated

Mathematics
1 answer:
vlabodo [156]2 years ago
6 0
The answer to this question is the third one down
You might be interested in
Palm Bay Magnet High School 2019-20
Elenna [48]

Answer:

y=-4x-15

Step-by-step explanation:

[in picture]

5 0
3 years ago
What is 1.35 as a fraction
IgorC [24]
It is 1\frac{7}{20} or as an improper fraction it would be \frac{27}{20}
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What would seven less than the quotient of x and 9 in a an expression?
g100num [7]
Required expression is x/9 - 7
3 0
3 years ago
The ratio of boys to girls in a classroom is 7 to 11. If
Vesna [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

The ratio of boys to girls is

7

:

11

, and there are

49

boys, so therefore there are

49

7

⋅

11

=

77

girls

Total number of boys and girls in the classroom is

77

+

49

=

126

.

5 0
3 years ago
Probability PLZ HELP
Y_Kistochka [10]

Answer:

I cant see the picture srry

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • A swimming pool at a park measures 8.75 meters by 6.2 . Find the area of the swimming pool.
    7·1 answer
  • The Fratellis will be arrested if and only if the police believe Chunk. Question 9 options: 1) p ↔ q 2) p ∨ q 3) p → q 4) ~p 5)
    10·1 answer
  • Solve: -4 (x + 6) + 2 ( x -2) Show your work
    7·2 answers
  • Simultaneous Equations: Find the two intersects of x^2 + y^2 = 25 and y = 2x - 2
    9·1 answer
  • whenever Sabrina visits the gym she lifts weights for 8 minutes and runs on the treadmill for 35 minutes. write two equivalent e
    6·1 answer
  • 5. Why do routine events tend to fade from memory over time?
    11·1 answer
  • Cindy rode her scooter for 1/3 hour and traveled 2 1/6 kilometers. What is her average speed in kilometers per hour?
    11·1 answer
  • Please help! quick! Thanks!
    8·2 answers
  • Find the unit rate of 84 miles in 12 days
    7·2 answers
  • Grapes cost $2.70 per pound. You buy 2.5 pounds of grapes and give the cashier $10. How much change do you receive​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!