a polygon with seven sides is called a heptagon
Answer:
thank you
Step-by-step explanation:
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
y=65x
Step-by-step explanation:
x represents the # of hours
Your answer is correct!! 2/3