1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lakkis [162]
3 years ago
9

What is 25 hundreds 4 tens 12 ones in standard form

Mathematics
2 answers:
lana [24]3 years ago
7 0
2552 is your answer

hope this helps
erastovalidia [21]3 years ago
3 0
The answer is 25,052
You might be interested in
Carly draws quadrilateral JKLM with vertices J(-3,3), K(3,3), L(2,-1),and M(-2, -1). What is the best way to classify the quadri
Trava [24]

Answer:

Trapezoid

Step-by-step explanation:

The points are shown in the attached graph.

<em>You can clearly see from the picture that it is a "Trapezoid".</em>

<em />

<em>Trapezoid</em><em> is basically a quadrilateral (4 sided-figure) that has 1/2 pair of parallel sides.</em>

<em>On the other hand, a </em><em>parallelogram</em><em> has 2 pair of parallel sides.</em>

<em />

Thus, a parallelogram is a special type of trapezoid where there are 2 pair of parallel sides. But trapezoid need not be a parallelogram.

<em>The picture shows 1 pair of parallel sides, hence it is a </em><em>trapezoid.</em>

6 0
3 years ago
PLZZZ NEED HELP!!!!!
svetlana [45]
It's C. I'm sure of it.
6 0
3 years ago
A real estate agent has 12 properties that she shows. She feels that there is a 30% chance of selling any one property during a
Ronch [10]

Answer:

0.2528 = 25.28% probability of selling no more than 2 properties in one week.

Step-by-step explanation:

For each property, there are only two possible outcomes. Either they are sold, or they are not. The chance of selling any one property is independent of selling another property, which means that the binomial probability distribution is used to solve this question.

Binomial probability distribution

The binomial probability is the probability of exactly x successes on n repeated trials, and X can only have two outcomes.

P(X = x) = C_{n,x}.p^{x}.(1-p)^{n-x}

In which C_{n,x} is the number of different combinations of x objects from a set of n elements, given by the following formula.

C_{n,x} = \frac{n!}{x!(n-x)!}

And p is the probability of X happening.

A real estate agent has 12 properties that she shows.

This means that n = 12

She feels that there is a 30% chance of selling any one property during a week.

This means that p = 0.3

Compute the probability of selling no more than 2 properties in one week.

2 or less sold, which is:

P(X \leq 2) = P(X = 0) + P(X = 1) + P(X = 2)

In which

P(X = x) = C_{n,x}.p^{x}.(1-p)^{n-x}

P(X = 0) = C_{12,0}.(0.3)^{0}.(0.7)^{12} = 0.0138

P(X = 1) = C_{12,1}.(0.3)^{1}.(0.7)^{11} = 0.0712

P(X = 2) = C_{12,2}.(0.3)^{2}.(0.7)^{10} = 0.1678

Then

P(X \leq 2) = P(X = 0) + P(X = 1) + P(X = 2) = 0.0138 + 0.0712 + 0.1678 = 0.2528

0.2528 = 25.28% probability of selling no more than 2 properties in one week.

8 0
3 years ago
Ameer uses \dfrac14 4 1 ​ start fraction, 1, divided by, 4, end fraction of a bottle of shampoo to give each of his dogs a bath.
svet-max [94.6K]

Answer:

138 3/8

Step-by-step explanation:

total shampoo used for 555 dogs = 1/4 x 555 = 138 3/8 bottles

7 0
3 years ago
What is the value of n. 456 ÷ n = 4.56
sashaice [31]

456÷100=4.56

How to check your work: 456÷4.56=100

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help ASAP
    5·1 answer
  • Given a soda can with a volume of 36 and a diameter of 4, what is the volume of a cone that fits perfectly inside the soda can?
    8·2 answers
  • A large population has a bell-shaped distribution with a mean of 200 and a standard deviation of 40. Which one of the following
    13·2 answers
  • What number is 40% of 720
    11·1 answer
  • Try This question out I’ll award you brainliest
    13·2 answers
  • Sarah makes and sells pottery bowls. She has costs totaling $10,000 per year plus a cost of $7 for each bowl she makes. If she s
    14·2 answers
  • Can someone answer it correctly plz I’ll give you all my points
    7·1 answer
  • PROBLEM: Juan hires an electrician. Juan pays a one-time fee of $30. Juan also pays $45 for each hour the electrician works. A.
    14·1 answer
  • 3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
    14·1 answer
  • Please I need your help ASAP
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!