Answer:$32
Step-by-step explanation: So if the double pack of CD's is 20 dollars and that $4 less than 3/4 of the triple pack, then $20 + $4 = $24, then to find how much 1/4 of the cost is we divide 24 by 3, getting $8. Finally we multiple $8 by 4 to get $32, so the cost for a triple pack is $32.
There are 23 chairs in each class. Never go to any of the sites that people say to download for your answer they are trafficking sites.
$16.80 / 4 gallons = $4.20 per gallon
Answer:
squaare root of 70<pi squared<10
Step-by-step explanation:
Talking about square root of 70, you can take the answer by approximation. u know square of eight is sixty four and square of nine is eighty one. so 70's square root shluld be between eight and nine. And as the value of pi is 3.14... when square of pi is considerd it should be >9 but <10 as pi>3. So 10 become te greatest