1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
antoniya [11.8K]
2 years ago
6

If cheese is $4.40 per kg, what should I pay for 200 g?

Mathematics
2 answers:
Ilya [14]2 years ago
7 0

Answer:I don't know

Step-by-step explanation:

Sorry

dangina [55]2 years ago
3 0
88 cents, if a kg is 4.40 and you want a fifth of a kg then divide by 5 and you have your answer 88 cents
You might be interested in
Somebody please help me with my geometry.
eduard

Answer:

In order to read the degrees of an angle with a protractor, you must first determine if the angle is acute or obtuse. If it is acute, you use the measurement of the smaller number on the protractor. If it is obtuse, you use the larger measurement on the protractor.

For example, the measurement of the angle in question 1 seems to be about 74 degrees.

4 0
2 years ago
Last year, Ravi opened an investment account with $5400 . At the end of the year, the amount in the account had decreased by 24.
Nastasia [14]
1-(24.5/100)=0.755 which will be our multiplier
5400 x 0.755 = $4077 left in his account
5400-4077=$1323 decrease
3 0
2 years ago
What is the midpoint of the segment whose endpoints are 17,1 and -9,3
Veseljchak [2.6K]
Easy ill tell u and then do a equation first sense it has - it means u have to subtract alright it goes like this. 17,1
                                                    9,3
                                                   --------
                                                    7,8
and this is ur answer as u see in my equation ur welcome only give me brainiest only if im right 
5 0
2 years ago
Please Help Me!!!!!! I have a big test tomorrow!!!!!!!! I will give 30 points!!!!!!!!! The expression represents the number of m
il63 [147K]

Answer:

For this expression I guessed I would use subtraction because when you subtract Kimiko's miles to Celeste's miles you could see how much faster Kimiko was than Celeste.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
You rent a bicycle for $10 plus $2 per hour. Which type of equation is most suitable for modeling the cost of renting a bicycle?
dexar [7]

Answer:

When you rent a bicycle think about the time first.

Step-by-step explanation:

Bike it self is 10$

Time is 2$ per hour

2x(10)


6 0
3 years ago
Other questions:
  • Suppose Anna earns $38.50 to walk the neighbor's dog 7 hours during the week. How much does Anna earn per hour?
    15·2 answers
  • Let abcd be a square piece of paper. A is folded into c and the b is folded into d. the area of the resulting figure is 9 square
    11·1 answer
  • QUESTION 6
    8·1 answer
  • In circle O below, what is the length of arc AB in radians?
    9·1 answer
  • 35•7 to the 3rd power
    11·1 answer
  • - -3/4 x (-12) equal to
    5·2 answers
  • A 2-gallon jug of water costs $8.64. What is the price per cup?
    7·2 answers
  • Which best describes the relationship between the successive terms in the sequence shown?
    14·1 answer
  • Please help me on this question hery hard 5x5=
    5·2 answers
  • A man knows that his apple tree is 51 ft high. At 11:00 am the tree casts a shadow of 68 ft. What is the angle of elevation of t
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!