1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jolli1 [7]
3 years ago
10

Can someone plss help me

Mathematics
1 answer:
puteri [66]3 years ago
7 0
0/3 is the same thing as 0, so write those nxt to each other. Then 1/3, 2/3. Lastly 3/3 is the same as 1, so write those nxt to each other.
You might be interested in
The absolute value function, f(x) = |x + 2|, is shown.
Anit [1.1K]

Answer:

Incomplete question

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Please show me how to solve 8 + 10*
Greeley [361]

Answer:

18

Step-by-step explanation:

10

+8

------

18

you add the 10 to the 8

7 0
3 years ago
A 5 pound bag of rice cost $5.25 what is the unit price
Helen [10]

Divide total price by total weight:

5.25 / 5 = $1.05 per pound

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
On Wednesday Heather ran 3 miles in 30 minutes. If she ran for 45 minutes at this rate on Thursday, how far did Heather run on T
Nostrana [21]
30 mins = 3 miles
10 mins = 1 mile
45 mins = 4.5 miles

4.5 mile is your answer
Glad to Help!
6 0
3 years ago
HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPP ASAP Explain how to estimate the product of 12 3/8 x 6 7/8. Use complete sentences in your ans
Pavel [41]

Answer: Is 72 21/64

Multiply 12 times 6 that's 72. Then multiply 3 times 7 and 21. And then multiply 8 times 8 and get 64.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The lengths of the sides of a triangle are in the extended ratio 5 ?: 8 ?: 10. The perimeter of the triangle is 46 cm. What are
    6·1 answer
  • Your family is going on a road trip to Disney World! On Day 1, you traveled x miles. On Day 2, you drove 58 miles more than 3 ti
    11·1 answer
  • 5x-(2x+2)=x+2(3x-5)
    15·1 answer
  • A teacher asks students to list the math lessons they learned on nine random school days in the past month. She evaluates the st
    9·2 answers
  • What is 2/3 of $300?
    9·2 answers
  • There are 2/8 cups of peanuts and 1/4 cup of walnuts. Is there a greater amount of peanuts or walnuts? Explain
    11·1 answer
  • Also the last one is a N<br> —<br> Find the measure of each missing angle in each triangle
    13·1 answer
  • What is the average cost of 7 articles if 3 of them cost 30k each and the rest cost 12.5k each ​
    5·1 answer
  • A math question I need help in
    8·1 answer
  • Pls helpsbsnnsbdbdbdbdb
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!