Answer:
Incomplete question
Step-by-step explanation:
Answer:
18
Step-by-step explanation:
10
+8
------
18
you add the 10 to the 8
Divide total price by total weight:
5.25 / 5 = $1.05 per pound
30 mins = 3 miles
10 mins = 1 mile
45 mins = 4.5 miles
4.5 mile is your answer
Glad to Help!
Answer: Is 72 21/64
Multiply 12 times 6 that's 72. Then multiply 3 times 7 and 21. And then multiply 8 times 8 and get 64.