Okay so. Here's what it looks like : TRUCK PLUS: $25 is the fee upfront. so no matter what your GOING to pay $25 for using the company. Next 15 cents for every mile driven. So if the truck were to drive 3 miles it would be $.45 cents
NEED-A-TRUCK : Same thing. You have to pay $25 no matter what. But for this company you have to pay $.10 per mile. COST PER MILE means that basically the more miles you drive, the more cents you have to pay. Does that make sense? <span />
Answer:

Step-by-step explanation:
Given
See attachment for model
Required
Determine
from the model
The model is represented by:

To get:
, we consider the first partition
The number of shaded box is 63 ---- this represents the denominator
The total boxes shaded at the bottom is 36 ---- this represents the numerator
So, we have:

To get:
, we consider the first partition
The number of shaded box is 63 ---- this represents the denominator
The total boxes shaded at the bottom is 16 (do not count the gray boxes) ---- this represents the numerator
So, we have:

The equation becomes:




Answer:
We want to expand the expression:

We can just do it by brute force, this is:
First, rewrite our expression as the product of two square factors:

Now we can expand each one these two factors:

That can be simplified to

Now we can replace that in our original expression to get:

Now we can expand that last product, to get:

We can simplify that to:

That is the expanded expression.
7RP: 1.3 sugar for one ounce. I came up with this by dividing 14 into 10 1/2
7NS: I'm just going to say -1/8. but I don't know for absolute sure, sorry
7EE: $65+$.80x=$125
7G: m<Q=150
7SP: There's a 50% chance that they will all land on heads.