1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Feliz [49]
3 years ago
7

Express 0.125 as a percent.

Mathematics
2 answers:
salantis [7]3 years ago
8 0

Answer:

12.5%.

Step-by-step explanation:

All you have to do is multiply by 100 to get your answer.

fenix001 [56]3 years ago
5 0

Answer:

12.5 %

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Nancy leaves the school and drives toward her town at 27 mph. greg leaves the same school 2 hours later and drives the same rout
Paul [167]
Nancy's rate=27 mph
Greg's rate=45 mph
t=Greg's time
t+2=Nancy's time
Since they both traveled same distance then:
27(t+2)=45t
27t+54=45t
18t=54
t=3 hours
Greg will pass Nancy after 3 hours
6 0
3 years ago
Please give me the correct answer ​
vlada-n [284]
The exponent should be 6
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expressions can never result in a negative real number when evaluated for any value of x? Select all that apply.
DaniilM [7]
5 whshfunrkfnrj sjdbe
8 0
3 years ago
Add the following military times: 1355 + 0540
Mnenie [13.5K]
If its multiplcation
731700

if its addition 
1895

im sorry if im wrong but im just trying to help out and please correct me if ime wrong 

4 0
3 years ago
What is the value of x
ratelena [41]

Answer:

19

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • after 5 months, the number of subscribers to a newspaper was 5,730. After 7 months, the number of subscribers to the newspper wa
    5·1 answer
  • Evaluate the expression -5x+2.5x+4.5-x+3 when x=3
    9·1 answer
  • Ted bought a sweatshirt and a T-shirt for $45.60. If the sweatshirt cost $24.50, how much did he pay for the T-shirt?
    14·1 answer
  • How do you do this thanks
    12·1 answer
  • Help me please help me
    15·2 answers
  • 20 pen cost $1.60 what is the unit rate
    10·2 answers
  • In the diagram, L1 is parallel to L2.
    8·1 answer
  • What is the answer??? Only if you know please i will report you no games
    14·1 answer
  • The theater has 9 chairs in a row and there are 4 rows there are 36 chairs and for an upcoming show, the theater needs to have 4
    5·1 answer
  • John has 48 cm tiles he wants to use to create a mosaic he wants the mosaic to be rectangular with the length that is 2 cm longe
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!