50
64=1, 2, 4, 8, 16, 32, 64
80
(f/g)(x) = f(x)/g(x)
So the answer is C
I hope it will help
Answer:
Step-by-step explanation:
Price of one box = 16.40 ÷ 4 = 4.1
Price of 10 boxes = 4.1 × 10 = 41
Answer:
14.3
Step-by-step explanation:
What you would do is add all 6 numbers together. After finding the sum, divide by 6. The 6 represents the amount of numbers in the data set. So you would find 86/6 and get 14.3333. That would be rounded to 14.3. Hope this helped!
Answ reflection over x axis or a translation
Step-by-step explanation: