1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
geniusboy [140]
3 years ago
12

Convert 11pi/12 to degrees?

Mathematics
1 answer:
BabaBlast [244]3 years ago
5 0
Pi is degree equals 180 Then the answer to your question is: 11x180/12=165 I hopened this will help
You might be interested in
Find Slope (3,-4)and(9,-4)
mote1985 [20]
Slope is undefined as the answer is 6/0
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write a linear function f either the values f (-1)=5 and f (3)=4
max2010maxim [7]

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

f(x) =  -  \frac{1}{4}x +  \frac{19}{4}   \\

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

6 0
3 years ago
A company produces and sells homemade candles and accessories. Their customers commonly order a large candle and a matching cand
Novay_Z [31]
Yes this is true thank you for this
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Using the Avalanche Method and the following debt, how much of the monthly $700 should be paid to Creditor #3?
Zanzabum
Creditor 3 should receive only the minimum payment of $25. In the avalanche method, the debtor pays only the minimum payments, then pays the rest of their money to the creditor with the highest interest rate. Creditor 2 has the highest interest rate.
3 0
4 years ago
At a garage sale, Susan found a vase for $5. She was able to negotiate the price of the vase to $4.
qaws [65]

Answer:

20% off

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The 24 students in Mr. Brown's homeroom sold 72 magazine subscriptions. The 28 students in Mrs. Garcia's homeroom sold 98 magazi
    7·1 answer
  • FG=8x+4. If GH=4x+8 and FH=15x-9, then what does FH=?
    12·1 answer
  • I found a place that will give me 20% discount if I spend over $50.My bill $75.How much money will I save? What is my final bill
    6·1 answer
  • The fifth graders collected 397.25 pounds of paper por the recycling drive. The sixth graders collected 431 pounds of paper. How
    9·1 answer
  • Does 1+1=fish??????????
    12·1 answer
  • A news offers a subscription that costs $28.50 for 6 months. what is the unit price per month? Show your work. -Ratio
    14·1 answer
  • If the perimeter of the surface of a cube is 12 metre,<br>then what is the volume of it?​
    12·1 answer
  • Help me please i will mark brainliest if correct
    12·1 answer
  • Use properties of operations to write an equivalent expression by combining like terms.
    14·2 answers
  • Which point on the number line shows the graph of 0.5?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!