Given:
Toilet rolls com in packs of 4 and 9.
4-pack is priced at £2.04.
9-pack is priced at £4.68.
To find:
The pack that has better value by calculating the price per roll.
Solution:
We have, the 4-pack is priced at £2.04.
So, the price per roll for this pack is:

In the pack of 4 rolls the price per roll is £0.51.
It is given that, the 9-pack is priced at £4.68.
So, the price per roll for this pack is:

In the pack of 9 rolls the price per roll is £0.52.
Since the price per roll in the pack of 4 rolls is less that the price per roll in the pack of 9 rolls because 0.51 < 0.52, therefore the pack of 4 rolls has better value.
I think the answer is choice D, but don't trust me I didn't do the math.
154/22 sales = $7/sale
<span>$7/sale(35 sales) = $245 </span>
<span>He will earn $245 for 35 sales.</span>
15p+15p+25p=30p+25p=55p
-4 is your answer hope this helps