1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firlakuza [10]
3 years ago
14

Plz help ill give brainlist to you i fell so dumb

Mathematics
1 answer:
WITCHER [35]3 years ago
8 0
$20,370 is your final answer. Multiply 19400 by 0.05, and you get 970. Add that to the initial to get $20,370.
You might be interested in
I need help with this question 1/2 + 2 3/4=?
enyata [817]

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Jackie made $28 babysitting last week. her brother joe made only 86% as much as she did. how much did joe make?
strojnjashka [21]
Her brother joe made $52.08. First you need to make the percent into a decimal, like this 86% => .86. Then multiply .86 to $28. After that add what you got to $28.
7 0
3 years ago
Write each of the following decimals in words.
Sergeeva-Olga [200]

A. nine hundredths

B. Thirty five hundredths

C. Seven Tenths

D. Three Thousandths

E. One Hundred Fourty five Thousandths

F. Fifty Nine Ten Thousandths

8 0
3 years ago
PLEASE HELP PLEASE
astraxan [27]

Answer:the answer is

Step-by-step explanation:c

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
When each side of an equation has been simplified, equations that have BLANK coefficients and BLANK constants on each side have
kobusy [5.1K]

Answer:

The answer is below

Step-by-step explanation:

An equation shows the relationship between two or more variables. An equation is a statement that shows the equality between expressions. An equation with infinitely many solution is when all numbers are solutions, that is there is no one solution. Example is: x + 3 = x + 3.

When each side of an equation has been simplified, equations that have the same coefficients and the same constants on each side have infinitely many solutions

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Gymnastic lessons cost $30 per week. How much will 18 weeks of gymnastic lessons cost
    14·2 answers
  • Yesterday, Grace drove 43 1/2 miles. She used 1 1/4 gallons of gasoline. What is the unit rate for miles per​ gallon?
    12·1 answer
  • SOME ONE PLZZZZZZZZZZZ HELP FREEE BRAINLIST!!
    5·2 answers
  • Savannah planned to evenly disperse 400 chocolate chips among the x pans of brownies. unfortunately, the last pan of brownies re
    7·1 answer
  • PLEASE HELP! THANK YOU! Hint: It’s not C.
    14·1 answer
  • Yu-Jun's craft store sells 3 handmade
    7·1 answer
  • Does anyone know????
    10·2 answers
  • Alex spent $15 on 34 pounds of cookies. What is the unit rate in cost per pound?
    14·2 answers
  • PLEASE HELP ME. ILL OFFER MANY POINTS
    15·1 answer
  • X&lt;1= <br> that sign means greater than please help me
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!