1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kati45 [8]
3 years ago
9

Please help me find the volume ASAP

Mathematics
1 answer:
sineoko [7]3 years ago
3 0

Answer:

1. 309.375

2. 275.625

3. 150

Step-by-step explanation:

L*W*H=V

You might be interested in
six candidates are running for two diffrent class offices. in how many ways can the offices be filled with these candidates​
Bond [772]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

on edg2020

4 0
2 years ago
Solve the system of equations using substitution method<br>x=y+2<br>x+2y=5<br>PLEASE HELP!!​
nlexa [21]

Answer:

x=1

y=-1

Step-by-step explanation:

x = y+2

x+2y = 5

y+2 +2y = 5

3y +2 = 5

3y = 3

y=1

x=-1

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Teru burned about 1,000 calories downhill skiing before lunch. If she plans to ski for a total of 5 Hours
Evgesh-ka [11]

Answer:

From all the information i have i guess it would be 5000 or something like that

Step-by-step explanation:

90% of people marry there 7th grade love. since u have read this, u will be told good news tonight. if u don't pass this on nine comments your worst week starts now this isn't fake. apparently if u copy and paste this on ten comments in the next ten minutes you will have the best day of your life tomorrow. you will either get kissed or asked out in the next 53 minutes someone will say i love you

5 0
3 years ago
Which type of data would be most appropriate to collect to indicate student performance that is not related to tests?
mamaluj [8]
 Prelinguistic milieu teaching. Im not sure about 'data'.
5 0
2 years ago
Hello can someone help
exis [7]

Answer:

$149.44

Step-by-step explanation:

If each orange cost $0.64, you first multiply 0.64 and 154 and you get $98.56. You then subtract that number from $248 and you get your answer.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Give the equation of the circle centered at the origin and passing through the point (0,4).
    15·1 answer
  • 50 points!!! Can someone show the work for this for me to look at.
    6·2 answers
  • Samira needs 22 quarts of lemonade to fill a dispenser. She plans to buy 7 jugs of lemonade. Each jug contains 3.3 quarts. Is th
    5·1 answer
  • This is unit rates please help me <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7Bg%7D%7B30%20seconds%7D%20%3D%20%20%5Cfrac%7B20%
    8·2 answers
  • 8n+12+(−9)−(−6n)<br> =<br> please help
    13·2 answers
  • Consider the rational number 3/11 a. What are the value of a and b in a divide by b when you use division to find the decimal fo
    13·1 answer
  • In Mr. Elliot's garden, 1 8 of the flowers are red, 1 4 of them are purple, and 1 4 of the remaining flowers are pink. If there
    11·1 answer
  • A survey of 500 college students moving into their dorm revealed that 425 brought a microwave, 380 brought a video game console,
    9·1 answer
  • How did the world's countries solve the problem that mean solar time varies continuously as a traveler's longitude changes
    15·1 answer
  • A town is using a storage container in the shape of an inverted cone to
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!