1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
notsponge [240]
4 years ago
8

What is 6.5% of 248.98

Mathematics
2 answers:
Mariana [72]4 years ago
5 0

Answer:

the answer is 16.1837

Step-by-step explain

YW

Dovator [93]4 years ago
4 0

Answer: 16.1837

Step-by-step explanation:

6.5 x 248.98  over 100  = 16.1837

You might be interested in
Which is the correct classification
Tatiana [17]
I think it the second one no the 3 one you chose !
6 0
3 years ago
In the spinner below, what is the probability of landing on 5?
pantera1 [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

D

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
The domain of u(x) is the set of all real values except 0 and the domain of v(x) is the set of all real values except 2. What ar
beks73 [17]

Answer:

A≈1075.21

d Diameter

37

d

r

r

r

d

d

C

A

Using the formulas

A=

π

r

2

d=

2

r

Solving forA

A=

1

4

π

d

2

=

h1

4

π

37

2

≈

1075.21009

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Use the graph of the function f(x) to complete the statements below.
vovangra [49]
The answer is f12 submit 8765
4 0
2 years ago
What is 657 divided by 2 in long division? ​
Anvisha [2.4K]
The answer is going to 328.5 or 328.50 is the same thing
4 0
3 years ago
Other questions:
  • lewis has a bucket with a 5 gallon capacity. lewis puts 12 pints of soapy water in the bucket to wash his car. how many gallons
    13·1 answer
  • 30n^2 b-87nb+20b what are the steps to solve this?
    14·1 answer
  • How do change 2/5 into a decimal​
    9·2 answers
  • What is 4x-6y=12 and -2x+3y=-6 in slope intercept form
    7·1 answer
  • Select the correct answer
    9·1 answer
  • Factor the algebraic expression 21a + 9
    6·2 answers
  • The 64-ounce carton of orange juice costs $4.69. Find the unit price per ounce to the nearest tenth of a cent.
    13·2 answers
  • 11
    13·1 answer
  • What is the unit rate of a line that goes through the points (3,1)?
    9·1 answer
  • 1/2 x + 13 = 9 (x Is Variable)
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!