Answer:
market
Step-by-step explanation:
<u>Market</u>
1 dozen bagels = 12 bagels
⇒ Cost per bagel = $7.00 ÷ 12 = $0.58 (nearest cent)
<u>Bagel shop</u>
Cost per bagel = $0.60
As $0.58 < $0.60 the market is a better buy
Answer:
5 SHOULD BE THE ANSWER SORRY FOR ALL CAPS
Answer:
x = -2
Step-by-step explanation:
2x + 1 + 3 = 0
2x + 4 = 0
x = -2
The answer is 7
7^ ⁴ = 49