Answer:
13.75 servings or 13 ¾ servings
Step-by-step explanation:
This is the correct question
Stephen uses 2/25 kilograms of tofu in each serving of his famous tofu dish. He has 1 1/10 kilograms of tofu.
To get answer
We will have to divide the number of tofu required with the number of tofu own.
Stephen uses 2/25 kilograms of tofu in each serving and he has 11/10 kilograms tofu.
= (11/10) ÷ (2/25)
= (11/10) ÷ (2/25)
11/10 * 25/2 =
275 ÷ 20= 13.75 servings or 13 ¾ servings
Stephen can make 13 ¾ or 13.75 servings
Answer:
$8h
Your pay is $288 for working 36 hours
Step-by-step explanation:
I hope this helps :)
Answer:
I think B is true
Step-by-step explanation:
No timee
5.28 / 12 = 0.44 per oz
7.96 / 18 = 0.4422 rounds to 0.44 per oz
technically, by rounding to the nearest cent, they are the same cost.
Answer:
Option B is correct
Step-by-step explanation:
because when you compare the table with graph you can understand easily.