1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tresset [83]
2 years ago
13

What is the measure of

Mathematics
1 answer:
wel2 years ago
3 0
It’s slightly closing in so it would be 85 as in the answer b)
You might be interested in
Which statements are true
Lemur [1.5K]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

A is the answer A is the answer

5 0
3 years ago
A boat costs $19,200 and decreases in value by 12% per year. How much will the
fomenos
Find 10% of $19,200 = 1,920
Find 2% of $1,920 = 384
12% = $2,304
19,200 - 2,304 = 16,896 (year 1)
Repeat this until you have your 5th year :)
4 0
3 years ago
20 points free<br> How to make a cow bark
yKpoI14uk [10]

Answer:

RUFF RUFF RUFF RUFF RUFF

6 0
2 years ago
Hiiiiiii im soooooooo tired but i gotta clean my room lol
kumpel [21]

Answer:

lol

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
If someone tells you your body temperature is 98.6°, what scale is being used? How do you know?
Alla [95]

Answer:

Fahrenheit

Step-by-step explanation:

When I am getting my temperature checked, it is usually checked in Fahrenheit, and my temperature is around 98.6 degrees.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • I need the answers for 11-13 please and thank you is you can only do one of them that’s okay with me
    10·1 answer
  • Riya is applying to her garden.She applies it at a rate of 25 ,000 cm^3 of mulch for every m^2 of garden space. At what rate is
    15·2 answers
  • Solve for x in z=8+6x-px
    6·1 answer
  • Segments of DNA transfer from parent to offspring are called______
    10·1 answer
  • 20 points and brainliest!
    14·1 answer
  • When is it logical to use 22/7 instead of 3.14 for pi
    8·1 answer
  • The length of a rectangle is six times its width. The area of the
    13·1 answer
  • Gary’s Doughnuts sells a dozen doughnuts for $4.08. What is the unit cost per doughnut?
    10·2 answers
  • Carla can fill 5 glasses with soda every 20 seconds. Complete the table using equivalent ratios.​
    9·2 answers
  • What is the domain of the function<br> Y=2/x-5
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!