1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
max2010maxim [7]
3 years ago
12

3 kids share these balls evenly. How many balls does each one get?

Mathematics
1 answer:
Flauer [41]3 years ago
4 0

Answer:what balls? If you could give a number maybe i could find an answer lol

Step-by-step explanation:

You might be interested in
For each point on the unit circle, select the angle that corresponds to it.
IgorC [24]

Answer:

A) 3π/4

B) 9π/7

C) 11π/6

Step-by-step explanation:

In the picture attached, the points are shown

Point A is between π/2 radians (90°) and π radians (180°). The only possible option is 3π/4

Point B is between π radians (180°) and 3π/2 radians (270°). The only possible option is 9π/7

Point C is between 3π/2 radians (270°) and 2π radians (360°). The only possible option is 11π/6

7 0
3 years ago
An insulator is installing fiberglass insulation in exterior walls that total up to​ 1,623 square feet after windows and doors a
ahrayia [7]

Answer:

143 because if you subtract 49 and 28 you get 21 the you divide 21 and 1623

6 0
2 years ago
Solve for x. 18 ÷ x = -2
tankabanditka [31]

Step-by-step explanation:

x is -9

hope it helps!:)

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
a ladder is leaning against a wall. The ladder reaches 6 ft high on the wall and the base from the ladder is 2 ft from the wall
Katyanochek1 [597]
Ok the ladder and the ground will make a right triangle/right angle. This is because the ground is flat, the wall is straight and only the ladder is leaning/slanted. I hope this helps.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the orthonormal system (O; i⃗,j⃗) below, consider point A(3, −1), vector v⃗(2,1), and
Akimi4 [234]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Five friends went out to dinner. They each paid $13.75 for the meal, including a 7% sales tax. What was the total cost of the me
    15·1 answer
  • 11/15 + -2/5 what is the answer in fraction form
    6·2 answers
  • Is -12/7 a rational number
    5·1 answer
  • Solve the simultaneous equations<br>2x + 5y + 11 = 0<br>3x - y-8= 0​
    9·1 answer
  • Sally purchases 3 bags of Doritos for $3.96. What is the unit rate
    12·2 answers
  • Find the missing side. Round to the nearest tenth
    14·1 answer
  • Find the real solutions to the equation.<br> 312,500 = 4z^7
    7·1 answer
  • What is the area of hals patio walkway and garden?​
    12·1 answer
  • In general, what is the equation of a line that is parallel x-axis
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ILL MAKE YOU THE BRAINIEST <br> write the ratio for sin A
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!