Hello! :) The answers that I got was <span>Bottled water is on sale this week for a rate of $1.50 for two bottles and An online clothing store charges $7.50 to ship ten clothing items. To find the unit rate you must divide the total price/ total items= unit rate. So I did $1.50/2= 0.75 and $7.50/10= 0.75 That is how I got the answers. To double check multiply the unit rate you got multiplied by the items. Like for The bottle water I did $0.75*2=$1.50. </span>