1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
elena-14-01-66 [18.8K]
3 years ago
9

Can y’all help me please

Mathematics
1 answer:
nikdorinn [45]3 years ago
8 0

Answer:

4a^2b^2(ab^3-4a^3+3b)

This is the answer,the option C

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Plz help..................
Misha Larkins [42]
The answer isn't A or B because those two are not factored. D is wrong because 8•8=64 not 16. So that leaves us with C (4•4=16).
7 0
3 years ago
3 kilograms of red hots and I
MrRa [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

each kilogram of gummy bears is 9 dollars because the difference of 39 and 21 is 18, 18/2 is 9, 21-9=12 12/3=4 , therefor each kilogram of red hots is $4.00

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
10.222 in a fraction
liq [111]
5111/500 or 10 111/500
8 0
3 years ago
jess has $22 and saves $5 each week rosie has $10 and saves $8 each week how many weeks till they have the same amount of money
Lemur [1.5K]
Answer: 5 weeks

Explanation:
Jess starts with $22 and saves $5 per week, Rosie has $10 and saves $8 per week.

In order to find an equal amount of money between the two girls is by finding a common denominator.

Jess- 22, 27, 32, 37, 42
Rosie- 10, 18, 26, 34, 42

Since we found that they can both end up with $42, after a certain amount of weeks have passed, now you’ll want to count how many numbers are in each row to find the amount of weeks it took to get to an equal amount
4 0
3 years ago
Solve.<br>1.5 - 0.25(a + 4)= 3 + 3(0.05 - 0.5a)
alisha [4.7K]
The answer should be 2.12 
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Someone please answer this it’s due today I need help
    7·1 answer
  • Evaluate: 2x - y for x = 3 and y = - 5
    12·1 answer
  • Solve for x, when y = 5.<br> 9x + 2y = 10​
    15·1 answer
  • Can someone tell me how to do this ?
    15·1 answer
  • Choose the equation that best represents the standard form of the following expression x^2/2=7x
    9·1 answer
  • Solve for x 2+8-×=24 what is the answer
    14·1 answer
  • Jason walked 70 miles in 8 days. Find the unit rate
    6·1 answer
  • L;kjhgfcgggjnkuihyugyug
    6·1 answer
  • Find the unit rate <br><br> $28 for 7 people
    13·2 answers
  • Which statement has a base of 6.<br><br> 3^2<br> 6^2<br> 2^6<br> 2+2+2
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!