Answer:
the end by the finish line
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
35,000
Step-by-step explanation:
^4 means 4 zeros
10^4 = 10,000
3.5 times 10,000 =
35,000
Answer:
-0.8 is less than -0.3
Step-by-step explanation:
when dealing with decimals the closer it is to 1 the greater it is
I believe function but I’m also not super good in math