Answer:
we have only two or three acute angles in a triangle. so ima say at least 1
Step-by-step explanation:
<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:
asked in hindi plese
byt can you mark in briliant point
As the price per hour worked is $11, then 11 is the coefficient (or multiplier) of the number of hours Rita and Tina had worked. As for Rita, she will receive an extra $32 flat wage for her total overtime hours, so it will not be multiplied any further. Expressing their total wages mathematically:
Rita's total wages = 11r + 32
Tina's total wages = 11t