1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
monitta
3 years ago
9

Find the distance between points A (5.-7) and B (-3,-4)

Mathematics
1 answer:
Strike441 [17]3 years ago
7 0

It would help if you had a four quadrant graph, but the distance would be (8,11).

You might be interested in
Qual é o resultado de 4^-3
alexira [117]

Answer:

+€:€+_:_+-_+_-_:"+"+_:&+¯\_(ツ)_/¯

Step-by-step explanation:

¯\_(ツ)_/¯

5 0
2 years ago
The cost of 2 bottles of jam is $5.96. What is the cost of each bottle of jam?
attashe74 [19]
1 bottle is $2.98. Just do $5.96 divide by 2 to get the answer
4 0
2 years ago
Please help me !<br> Which one is it?<br> A (IS WRONG)<br> B<br> C <br> D
katrin [286]
It is d!! Hope this helped
7 0
3 years ago
Find the surface area of a square pyramid with side length 6 yd and slant height 6 yd.
Lynna [10]

Answer:36

Step-by-step explanation:

.

6 0
2 years ago
I WILL GIVE BRAINLIEST Help me please this assignment is due in 10 minutes “If a 40 gram serving of breakfast cereal is 30% suga
Thepotemich [5.8K]

Answer:

28 grams are pure sugar

Step-by-step explanation:

40-30% would be 28 pure grams of sugar

4 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the distributive property for 9(72)
    6·2 answers
  • Help with direct variations
    10·1 answer
  • Suppose f(x)=x^2. what is the graph of g(x)=1/3 f(x)
    15·1 answer
  • What is the solution for 3 ( 2 x − 1 ) = 6 x + 9 ?
    7·2 answers
  • a triangle garden is being formed with stones. the three sides measure 4 meters by 6 meters by 7 meters. which of the following
    10·1 answer
  • Pls help I will fail 10th grade
    12·1 answer
  • Fractions uncommon denominators
    5·2 answers
  • Jully bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of pepperoni pizza for $18.00. Christian bought 3 slices of cheese pizza and
    14·1 answer
  • What is the remainder when the polynomial 8x2 4x−3 is divided by 2x−1?.
    7·1 answer
  • Need help with this asap please
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!