1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LUCKY_DIMON [66]
3 years ago
10

What is A- 3.5= 14.9

Mathematics
1 answer:
gladu [14]3 years ago
7 0
A = 14.9 +3.5 = 18.4 :D

You might be interested in
Please help. im taking the test right now and i need the answer!!
photoshop1234 [79]

Answer:

Either -2 or + 1

Step-by-step explanation:

I can't tell u exactly because I don't know the answer choices.

6 0
3 years ago
Name a pair of adjacent angles in the diagram above.
Luda [366]
The answer is D. 7 and 8
Adjacent angles has a common side and a common vertex
5 0
3 years ago
Image attached down bellow
OLga [1]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
QUSTUN 5
kotykmax [81]

Answer:

It removes the repeating part of the decimal from the equation.

Step-by-step explanation:

Described here is the process of converting the repeating decimal fraction into fraction in the form of p/q

1) --------------

  • x = 0.555555

2) --------------

  • 10x = 5.555555

3) --------------

  • 10 x - x = 5.555555 - 0.555555
  • 9x = 5
  • x = 5/9

So the purpose of step 3 here is to remove the repeating part of the decimal from the equation

Correct option is the first one.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of (-2)4?<br> What is the value of (-2) squared4
Vlada [557]
The value of (-2)4 = -8
The value of (-2)^2 (4)= 16
4 0
2 years ago
Other questions:
  • Round this number to the neaest thouisand 2,042,822
    12·2 answers
  • 1.932 what is in the tenths
    9·1 answer
  • The cost of a sapling of Mango, Jamun and Peepal is Rs 25, Rs 15 and Rs 10 each. The labour
    11·1 answer
  • How do i find the volume in 3d shapes, please help i need to get better grades
    10·1 answer
  • Adult tickets to Space City Amusement park cost x dollars. Children's tickets cost y dollars. The Henson family bought 3 adult t
    9·2 answers
  • Which graph represents this equation?<br><br> y − 4 = -3(x + 5)
    9·1 answer
  • PLEASe help me. DOOO NOT ANSWeR IF U DONT KNOW THE ANSWERRRR
    12·1 answer
  • Luis wants to buy a skateboard that usually sells for $79.35. All merchandise is discounted by 12%. What is the total cost of th
    7·1 answer
  • A dozen large muffins cost $7.99.<br> How much does each muffin cost?
    8·2 answers
  • Really need help with this problem
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!