1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juliette [100K]
2 years ago
15

Helppppppp!!! ASAP!! GREATLY APPRECIATED

Mathematics
2 answers:
Sergeu [11.5K]2 years ago
6 0

Answer:

I'd say the first one is the best deal. $5.75 for 14 oz

Step-by-step explanation:

denis23 [38]2 years ago
6 0

Answer:

The best deal would be 5.75 for 14 oz

Step-by-step explanation:

5.75 / 14 = .41 per oz

5.50 / 13 = .42 per oz

3.45 / 3.5 = .98 per oz

5.25 / 12 = .43

You might be interested in
How do the words horizon awakenings and beaming have a relation
iren2701 [21]

Answer.    Why equals -4

5 0
3 years ago
Please help need answer
Ludmilka [50]

Answer:

A^2 + B^2 = C^2

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Angle AOC has what measurement according to the protractor? A. 150° B. 50° C. 30° D. 130°
maxonik [38]

Answer:

∠AOC  = 50°

B is correct.

Step-by-step explanation:

In the given figure of protractor measure the ∠AOC

Please find the attachment of protractor.

OA is horizontal line which is base of protractor.

In angle AOC, two legs OA and OC

OA is base of protractor. OC another leg.

Now we see position of leg OC of angle AOC.

∠AOC  is acute angle. So, see the number bottom of protractor.

Hence, the measure of ∠AOC  is 50°

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the slope<br><br><br> Don’t mind my answer! I clicked a random on accident
Triss [41]

Answer:

The Answer is A, 1/2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Luke is doing a Science Fair project. He observes that the cells double every 6 hours. If he starts with 50 cells, how many will
iogann1982 [59]

shhehshehehehhehehehhehehhhhhehehehehhehehehhehehehehh|heh help

5 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the vertex of the parabola
    15·1 answer
  • About how much money did the forth grade students raise? Explain.
    7·1 answer
  • The side of a square is measured to be 12 ft with a possible error of ±0.1 ft. Use differentials to estimate the error in the ca
    11·2 answers
  • Dwayne buys 1 loaf of bread and 6 eggs for $4.45. Sheila buys 1 loaf of bread and 1 dozen eggs for $5.65. Let x be the cost, in
    15·1 answer
  • Please give me an answer for that equations​
    10·1 answer
  • Is the same as the quotient 4.85÷0.74.85÷0.7?
    5·1 answer
  • (2x-10)(x+3)<br> Simplify each expression
    6·2 answers
  • Please help me 6-7-8 please
    8·1 answer
  • Can some one help me with total surface area of rectangular prism plz
    6·1 answer
  • Points A and B lie on line EF.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!