Answer:
$200
Step-by-step explanation:
First, find the unit rate:
12/3= 4
Then multiply:
4*50= 200
Hope this helps!
Answer:
The top left graph.
Step-by-step explanation:
That is because it goes through y=-2
Just take it in co-ordinate pairs
Take two points
Slope:-




Equation of line in point slope form




- Convert to slope intercept form y=mx+b

Graph attached