1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ahat [919]
3 years ago
8

I need some help . I don't understand

Mathematics
2 answers:
CaHeK987 [17]3 years ago
8 0
The answer is d. angles 8 and 16
REY [17]3 years ago
3 0
I think it is D. because they are both on the bottom and they are at the same spot
You might be interested in
(-9,-13) , [7 1/2, 3 1/2], (5,1), (4,0), (0,__) <br> what is the next number?
jok3333 [9.3K]

Answer:

56

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
HELP PLEASE I NEED ANSWER NOW
Rainbow [258]

Answer:B

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the value of n in this equation?<br>n+ 134 = 379<br>423<br>245<br>334​
alexira [117]

Answer:

the answer to this question is 245

Step-by-step explanation:

n+134=379

-134 -134

n=245

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y&gt;2x y&gt;3 orderd pair
Ipatiy [6.2K]
<h2>Answer:</h2>

<h2>Step-by-step Explanation;</h2>

y  > 2x \: y \:  >  \: 3 \:  \\ solve \: for \: x \\ x \: € \: ( \frac{3}{2y}  \:  \frac{1}{2}  )\: y >  \: 3 \\ solve \: for \: y \\ y \:  >  \:  \frac{3}{2x}  \: x \:  >  \: 0 \: and \: x \:  < \:  \frac{1}{2}

<h2 />

<h2>HOPE IT HELPS!!!</h2>

<h2>I NEED BRAINLIEST ✌️</h2>
6 0
3 years ago
3 pounds of steak costs $21. What is the unit rate for the steak
Katyanochek1 [597]
$21 for 3 pounds of steak the rate would be 7 because 21/3= 7
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Q.2
    13·1 answer
  • 14 points someone please help me quick!
    15·1 answer
  • HOW U GIVE BRAINLEST
    10·2 answers
  • Can someone help me???????
    8·1 answer
  • I donoqpief wribwqri ie fioqwi wirf i
    15·2 answers
  • HELP ME PLEASEEEE! !!
    5·1 answer
  • A gas station advertises its gasoline at $2.619 per gallon. Mia uses cash to buy 6.1 gallons of gasoline.
    13·1 answer
  • Which determines this shape?
    9·1 answer
  • Which property is this?
    5·1 answer
  • Can you solve this?<br> Solve this with a EXPLANATION to get a Brainliest! <br> Good luck! :D
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!