C, D, E, and G are FOUR points.
C. $3.00
To find how many bananas you get for a dollar, do 12/2.4 to get 5 bananas per dollar. Since you want to find how much it costs for 15 bananas, you'll do 15/5, which gives you $3
:)
Answer:
1134
Step-by-step explanation:

=1134.114948
First, write it as an equation
2.50+3x=5.05
Next, subtract 2.50 from both sides
2.50-2.50+3x=5.05-2.50
3x=2.55
Divide 3 on both sides
3x/3=2.55/3
x=0.85
The cost of a bag of chips is 0.85
hope i helped :D
Answer:
UV
Step-by-step explanation: